26 Sie

Przed nami pierwsze mecze ligowe - Zapowiedź

W najbliższy weekend tegoroczne rozgrywki rozpoczną obie drużyny KKS-u. Pierwsza zagra w sobotę o godzinie 11:00 wyjazdowe spotkanie z Borutą II Zgierz, a druga również w roli gościa zmierzy się z Włókniarzem II Pabianice. To spotkanie zaplanowano również na godzinę 11:00. ale w niedzielę.

Przed A-klasową drużyną bardzo trudne zadanie. Sobotni rywal ma za sobą bardzo udany sezon na tym poziomie rozgrywkowym. Czarno-biali nie wywalczyli co prawda awansu, ale zajęli drugie miejsce w tabeli. Udało im się zebrać aż 58 punktów w 26 meczach. Odnieśli 19 zwycięstw. Co ciekawe, zremisowali tylko jeden raz, na wyjeździe z trzecim w klasyfikacji Sarnowem.. U siebie wygrali 11 z 13 meczów. Nasz sobotni mecz będzie więc można nazywać hitem pierwszej serii gier. Drużyna spadająca zawsze ma przed startem wysokie notowania, a Boruta to jedna z mocniejszych ekip tej grupy A-klasy. Jeśli chodzi o podstawowe informacje o klubie, to warto wspomnieć, że jest o 8 lat młodszy od KKS-u Koluszki. Rok temu miał jednak swoją drużynę na poziomie 4 ligi, rywalizował więc na co dzień np. z łódzkim Widzewem (remis i porażka 0:4). Na koniec jednak nasi sobotni rywale zajęli miejsce 15 na 20 drużyn i pożegnali się z tym poziomem rozgrywkowym.

Druga drużyna KKS-u wybierze się natomiast w poranną podróż do Pabianic. Rywalem B-klasowy Włókniarz. Na stadionie mogącym pomieścić 6 000 widzów występuje przede wszystkim drużyna z Klasy Okręgowej, która 33 lata temu zajęła 5 miejsce na zapleczu Ekstraklasy. „Dwójka” nie występuje w rozgrywkach ligowych regularnie. Ostatnia zarejestrowana przez portal 90minut.pl kampania to ta sprzed 3 lat. Pabianiczanom udało się wtedy zająć miejsce 4. Jak będzie teraz? Zobaczymy. Ale to po stronie biało-niebiesko-czerwonych z Koluszek powinna być przewaga doświadczenia i ogrania w tych specyficznych warunkach, jakie co roku oferuje nam B-klasa.

Redakcja portalu życzy obu drużynom wysokich wyjazdowych zwycięstw na rozpoczęcie sezonu 2016/2017.

Kamil Freliga